Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Siedemdziesiąt lat temu, 6 grudnia 1952 roku, rozpoczęła swą działalność  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie. I z tej okazji 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00  w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego przy ulicy Łokietka 20 a rozpoczną się uroczystości jubileuszowe. A ponieważ będą to Mikołajki – zaplanowano mnóstwo atrakcji m.in. cztery wystawy: „Biblioteka w stylu retro” ze strojami Natalii Ślizowskiej i fotografiami Michała Rybczyńskiego, „Karin Wolff zakochana w polskiej kulturze” z pamiątkami po wybitnej tłumaczce, „Magia czytania” z pracami plastycznymi uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 i „Historia Biblioteki” z archiwalnymi dokumentami i zdjęciami.
W uroczystościach wezmą udział byli i obecni pracownicy biblioteki oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji.

Jubileusz odbędzie się pod Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbiety Anny Polak, Lubuskiego Kuratora Oświaty –  Ewy Rawy . Patronat medialny nad uroczystością objęło Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Na zdjęciu przygotowania do wystawy „Biblioteka w stylu retro”. Stroje modelki, inspirowane postacią Marii Skłodowskiej-Curie, zaprojektowała  Natalia Ślizowska.

Hanna Ciepiela
Fot. Anna Giniewska

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji