Jeszcze o nich usłyszymy!

Jeszcze o nich usłyszymy!

Sztuka to nie tylko rysowanie, to także muzyka, wiersze i wszystko wokół. A my chcemy czerpać z życia jak najwięcej – mówili Bogna Radkiewicz i Adam Ekiert, autorzy wystawy plastycznej otwartej 11 maja 2024 roku w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

Od sześciu lat podczas majowych obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej prezentowane są wystawy plastyczne z cyklu „Sztuka młodych”. Swoje prace pokazują dziewczyny i chłopcy z Pracowni Plastycznej, działającej w Młodzieżowym Domu Kultury. Ich artystyczną opiekunką jest Małgorzata Całus-Jarno, plastyczka i ceramiczka. Podczas każdego wernisażu można usłyszeć wśród widzów entuzjastyczne opinie o młodych artystach „Jeszcze o nich usłyszymy!” Tak było również podczas ostatniego otwarcia wystawy, na której swój prace pokazali: Bogna Radkiewicz i Adam Ekiert.

Zarówno Bogna, jak i Adam „rysują od przedszkola”.

– Zawsze było mi mało kredek, w ogóle się z nimi nie rozstawałem – mówi Adam.

A ja, jako mała dziewczynka, ciągle rysowałam zwierzęta i słodycze – śmieje się Bogna.

Adam z pracownią plastyczną MDK związał się, gdy miał siedem lat, Bogna przyszła tu pierwszy raz jako dwunastolatka.

 Bogna była już ukształtowaną osobowością, ale oczywiście brylanty zawsze są warte oszlifowania – zapewniała Małgorzata Całus-Jarno.

– Bardzo się cieszę, że Bogna i Adam  idą drogą sztuki.

Bogna, autorka magicznych portretów oraz kolaży utrzymanych w różowej i szarej tonacji, jest obecnie uczennicą pierwszej klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie, Adam, autor lirycznych pejzaży i martwych natur, uczęszcza do drugiej klasy IV Liceum Ogólnokształcącego. Oboje mają wiele pasji, ale prawdopodobnie swą zawodową przyszłość połączą z plastyką.

– No chyba, że coś nowego wymyślę – śmieje się Adam.

Wystawę uzdolnionych licealistów można oglądać  do 14 czerwca w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej, przy ul. Łokietka 20 a.  

Hanna Ciepiela

Fot. Sandra Sokołowska

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji