Jedenastu Wspaniałych

Jedenastu Wspaniałych

W środę 31 maja 2023 w Bibliotece Pedagogicznej WOM-u odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Zmagania trwały aż osiem miesięcy, ale zakończyły się bardzo szczęśliwie.

Konkurs był skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych, dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół specjalnych, a jego o głównym celem była promocja czytelnictwa. „Zawody” były podzielone na dwie części. Najpierw uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych, a potem w Ogólnopolskim Konkursie „Wielka Liga Czytelników”. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:

  1. klasy 1–3 szkół podstawowych;
  2. klasy 4–6 szkół podstawowych;
  3. klasy 7–8 szkół podstawowych

Z miasta i powiatu do konkursu przystąpiły 3 placówki: Szkoły Podstawowe nr 2 i 15 w Gorzowie oraz Szkoła Podstawowa  w Ulimiu. W pierwszym etapie (szkolno-bibliotecznym) wzięło udział 77 uczniów, a w całej Polsce 13529.

W finale Mistrzostw Powiatowych w kategorii klas I-III tytuł I Wicemistrza Powiatu i II miejsce uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej w Ulimiu w składzie Kinga Kwiatkowska, Mikołaj Mroczkowski i Patryk Rzetelny. W kategorii klas IV-VI, tytuł II Wicemistrza Powiatu, a tym samym III miejsce ponownie zajęła drużyna z Ulimia – Hanna Podgórska i Wiktor Pijanowski. Natomiast Agata Mingielewicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie zajęła II miejsce i uzyskała tytuł I Wicemistrza Powiatu.

Do ostatniego etapu, czyli VI Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” zakwalifikowały się dwie gorzowskie szkoły i w teście finałowym 12 maja 2023 roku w kategorii klas I-III, wśród 263 drużyn z całego kraju, uzyskały zaszczytny tytuł Mistrza Polski.

I miejsce i tytuł Mistrza Polski, z wynikiem 177/180 pkt zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w składzie: Anna Krupska, Liliana Szawiel, Karol Żabski oraz zespół Szkoły Podstawowej nr 2 w składzie Maria Goleń i Wiktor Fołta z wynikiem 166/180 punktów.

Podczas imprezy finałowej w Czytelni Biblioteki laureatom konkursu zostały wręczone nagrody, które ufundował dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Pisemne podziękowania z rąk dyrektora Radosława Wróblewskiego odebrali również nauczyciele koordynujący zmagania konkursowe w swoich placówkach.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji