III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ludzie Kresów: opowieści nieznane” organizowanego przez przez Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej.

Zadaniem Uczestników jest poznanie losów osób pochodzących z Kresów wśród członków rodziny, sąsiadów, znajomych lub zainspirowanie się wybraną historią mówioną dostępną na portalu ziemiewschodnie.pl oraz kanale YouTube Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej (cykl „Z Kresów ocalone: Historia Mówiona”), a następnie przedstawienie ich w formie pracy plastycznej lub cyfrowej pracy wizualnej.

Szczegóły konkursu:

• kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-8, szkoły ponadpodstawowe;
  • formy prac: praca plastyczna (np. album, komiks, rysunek, obraz) lub cyfrowa praca wizualna (np. reportaż, animacja, wywiad, film);
  • nagrody: czytniki e-booków, materiały plastyczne i edukacyjne;
  • termin nadsyłania prac: 25.03.2024 roku;
  • regulamin: [pobierz]

Więcej informacji na stronie: https://zamek-lublin.pl/muzeum-ziem-wschodnich-dawnej-rzeczypospolitej/zbiorka-pamiatek/konkurs/

Źródło: zamek-lublin.pl