II Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

Olimpiada to trzystopniowe zawody polonistyczne, organizowane na poziomie szkoły, województwa i całej Polski. Są sprawdzianem najważniejszych umiejętności polonistycznych, wymaganych od uczniów VII i VIII klasy. Zainteresowanych uczniów zapraszamy na stronę: http://olijpsp.pl/aktualnosci/, a nauczycieli na wrześniowe warsztaty metodyczne II Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych – informacje i rekomendacje metodyczne.

II Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych organizowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Źródło: OLiJP-SP

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek