II Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

Olimpiada to trzystopniowe zawody polonistyczne, organizowane na poziomie szkoły, województwa i całej Polski. Są sprawdzianem najważniejszych umiejętności polonistycznych, wymaganych od uczniów VII i VIII klasy. Zainteresowanych uczniów zapraszamy na stronę: http://olijpsp.pl/aktualnosci/, a nauczycieli na wrześniowe warsztaty metodyczne II Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych – informacje i rekomendacje metodyczne.

II Olimpiada Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych organizowana jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Źródło: OLiJP-SP

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące