Horrory, bajki i inne fantazje

Horrory, bajki i inne fantazje

Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy Was do udziału w zabawie literackiej „Horror w bibliotece”. Będzie to już czwarta edycja naszego konkursu, tym razem pod hasłem „Horrory, bajki i inne fantazje” .

Tradycyjnie już nasza koleżanka z Biblioteki Pedagogicznej, Hanna Ciepiela, napisała początek opowiadania. A Waszym zadaniem będzie dopisanie ciągu dalszego tej historii. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Usiądźcie wygodnie przed komputerem. Przeczytajcie początek opowiadania, uruchomcie wyobraźnię. Napiszcie ciąg dalszy i prześlijcie na adres: hanna.ciepiela@womgorz.edu.pl.

Na prace czekamy do końca maja 2023 r. Na autorów najciekawszych zakończeń czekają nagrody – powieści kryminalne.

Przysyłając prace nie zapomnijcie podać: imienia i nazwiska, numeru telefonu, adresu, informacji o wieku i szkole, do której uczęszczacie.

A teraz  nasz początek:

Niedawno, niedawno temu, w starej bibliotece, za regałami książek, coś spadło na podłogę. Piłka? Raczej nie piłka, bo piłka odbiłaby się od podłogi kilka razy, a ten kulisty przedmiot leżał nieruchomo
i wydawał się dosyć ciężki.

Była czwarta rano. W bibliotece zamkniętej na klucz i zabezpieczonej alarmem, nie było nikogo. Nikt nie usłyszał hałasu i nie zauważył dziwnej kuli. Tylko pająk z kąta zerknął na podłogę swymi czterema parami oczu, ale po sekundzie powrócił do budowaniu sieci i rozmyślań o swych przyszłych ofiarach.

Tymczasem kula zamigotała w środku zielonkawym światłem, a potem zaczęła się przemieszczać, jakby miała małe, niewidzialne nóżki. Po chwili stanęła. Światło zmieniło się w niebieskie, fioletowe i zaczęło pulsować jak na szkolnej dyskotece.

Kula rosła. Rosła. Nagle zaczęła pękać. W środku Coś się poruszyło. Potem ziewnęło, wysunęło ze skorupki długi nos. I szepnęło zachrypniętym głosikiem:

– No to zaczynamy bajkę…

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji