Dzień Kubusia Puchatka w Bibliotece Pedagogicznej

W czwartek (18 stycznia 2024 roku) w naszej bibliotece odbyły się warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka, uwielbianego bohatera książki, który wciąż bawi i wzrusza. W zajęciach uczestniczyły dzieci 6-letnie z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi ,,Chatka Małolatka” w Gorzowie Wielkopolskim.

Dzieci z ciekawością wysłuchały listu od Kubusia Puchatka, a potem z radością wykonywały zadania, które przygotował dla nich sam Puchatek. Były „misiowe” zagadki, zabawy ruchowe, praca plastyczna, zdjęcia w kubusiowej fotobudce. Nie zabrakło oczywiście czytania fragmentu książki pt. : ,,Wielka księga Kubusia Puchatka”.

Na koniec była słodka niespodzianka, czyli próbowanie ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka – miodu.

Dziękujemy za wspólne świętowanie puchatkowego dnia.

Ewelina Cichomska

Fot. Sandra Sokołowska

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę