Dzieci porządkują “Śmieciogród”

W poniedziałek (15 stycznia 2024 roku) w naszej bibliotece odbyły się pierwsze zajęcia edukacyjne pt.: “Uporządkuj ten Śmieciogród”. Jest to nowa propozycja zajęć, których celem jest zachęcenie dzieci do dbania o środowisko od najmłodszych lat. Zajęcia inspirowane są książką “Śmieciogród” Aleksandry Woldańskej-Płocińskiej.

W pierwszych zajęciach udział wzięły “Paprotki” z Niepublicznego Przedszkola Edukacji Niezależnej “Świetliki” w Gorzowie Wielkopolskim. Dzieci trzy i czteroletnie posłuchały bajki o “Smoku Bazylim”, a następnie razem z nim segregowały odpady do odpowiednich pojemników.

Podczas zajęć dzieci poznały “Złotą piątkę”, czyli zbiór zasad, dzięki którym można wytwarzać mniej śmieci i bardziej dbać o naszą Ziemię. Dzieci ułożyły też puzzle, przedstawiające wybrane pojemniki  i rzeczy, które do nich wrzucamy. Nie zabrakło również czasu na świetną zabawę… i tańce. Zachęcamy do udziału w warsztatach!

Zapisy: kliknij tutaj

Sandra Sokołowska