Czekamy na horrory!

Czekamy na horrory!

Do końca maja 2022 roku można przesyłać prace na konkurs literacki „Horror w bibliotece”. Podobnie jak w ubiegłym roku (i dwa lata temu) nasza koleżanka z Biblioteki Pedagogicznej, Hanna Ciepiela, napisała początek opowiadania.  Jego bohaterką jest rudowłosa bibliotekarka Martyna. Usiądźcie więc wygodnie przed laptopem. Przeczytajcie początek opowiadania, uruchomcie wyobraźnię. Napiszcie ciąg dalszy i prześlijcie na adres: hanna.ciepiela@womgorz.edu.pl

Na autorów najciekawszych zakończeń czekają nagrody – powieści kryminalne. 

Horror w bibliotece po raz trzeci

Początek

Martyna, rudowłosa bibliotekarka, od dziecka uwielbiała marzyć i wymyślać najróżniejsze historie. Wystarczyło, że popatrzyła w chmury i już widziała w nich twarze dziwnych, latających  stworów. Przez te zagapienia wciąż miała poobdzierane czubki butów, dlatego od lat chodziła w ciężkich martensach.   

Martyna bujała w obłokach zawsze i wszędzie. Nawet w starym magazynie książek, który mieścił się w podziemiach biblioteki. Tam wyobrażała sobie, że jest mieszkańcem książkowego świata.  Regały to budynki, wąskie korytarze to ulice, a zakamarki to niebezpieczne miejsca, strzeżone przez bardzo przystojnych  policjantów.

Z marzeń wyrwał ją dzwonek starej, towarowej windy. Taką windą między piętrami przewoziło się książki i zamówienia od czytelników. 

Martyna rozsunęła drzwi … I krzyknęła. W środku nie było książek, półek, kabiny. Nie było niczego. Tylko otchłań, która wciągała ją jak wir w jeziorze….

Aktualności

Studia podyplomowe

KOMUNIKAT z dn. 26 czerwca 2022 r. Informujemy, że w r. szk. 2022/2023 w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego uruchomiona zostanie – prowadzona przez Akademię im.

Świat w jednej bibliotece

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywającego się ph. “Biblioteka – świat w jednym miejscu” trwającego od 8 do 15 maja 2022 r. nasza biblioteka

IV Kongres Liderów Edukacji- Szkoła Przemian

Szanowni Państwo, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim jako partner IV Kongresu Liderów Edukacji zachęca do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Centrum Doskonalenia

Więcej informacji