Bezpłatne pakiety edukacyjne do pracy z dziećmi ukraińskimi

Zapraszamy szkoły z Gorzowa Wlkp. i okolic do odbioru specjalnie przygotowanych pakietów materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i dzieci ukraińskich, znajdujących się w szkolnych oddziałach przygotowawczych lub w klasach szkolnych.

Mamy do rozdania 10 pakietów, które przekazujemy bezpłatnie.

Jedna szkoła może otrzymać jeden pakiet materiałów. Pakiet służy jedynie do celów edukacyjnych. Wszystkie materiały są opatrzone informacjami o ich autorach i źródłach pobrania.

Pakiety można odbierać w godzinach otwarcia biblioteki w Wypożyczalni (ul. Łokietka 20a), tel. 509 517 206.

W pakiecie znajduje się:

1. Zestawienie bibliograficzne z najnowszymi przepisami pt. “Uczeń ukraiński (cudzoziemski) w polskiej szkole”.

2. Słowniczek szkolny, słowniczek dotyczący biblioteki i podstawowe słówka w 2 wersjach językowych PL-UK.

3. Pakiet edukacyjny PL-UK do książki Zofii Staneckiej pt. “Basia. Pobawmy się razem”.

4. Książki Alicji Safarzyńskiej-Płatos pt. “Bohaterowie też płaczą”, “Spotkanie z bohaterem” w 2 wersjach językowych PL-UK.

5. Teksty polskich legend w języku ukraińskim, plus kolorowanki.

6. Pakiet aktywności dla dzieci w 2 wersjach językowych PL-UK w dwóch przedziałach wiekowych 3+, 6+.

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę