Ania bije rekordy

Ania bije rekordy

Anna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otrzymała Wyróżnienie Specjalne w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2021/2022.

W ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Fundację ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, przyznano sześć wyróżnień specjalnych dla Koordynatorów i Liderów Kampanii. Anna Giniewska po raz kolejny była jedyną wyróżnioną Lubuszanką.

Jury doceniło jej II Międzynarodową edycję VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, w której wzięło udział 377586 osób z 1867 placówek z Polski i 14 z innych krajów, roczny program „Czytanie na drugie śniadanie” z udziałem 2372 dzieci z 24 przedszkoli i żłobków oraz wspieranie szkół i placówek w edukacji czytelniczej, w ramach którego odbyły się m.in. spotkania  biblioterapeutyczne, zebrania z rodzicami, szkolenia na temat nowej metody czytania i opowiadania Storytime. Jury oceniło pozytywnie też jej 28 nowatorskich warsztatów, kontynuację cyklu Literackich Wyzwań Lego, w którym udział wzięło 111 dzieci oraz trzy artykuły naukowe opublikowane w książkach i czasopismach.
Kampanie czytelnicze A. Giniewskiej były już nagradzane i wyróżniane  w ośmiu edycjach konkursu!

Anna Giniewska pracuje w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego od 2007 roku. W 2019 roku, w dziesiątej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, otrzymała tytuł Lubuskiego Bibliotekarzem Roku. Zarówno zawodową, jak i jej prywatną pasją są książki. Obecnie „do poduszki” czyta „Anne z Zielonych Szczytów”, czyli kultową powieść Lucy Maud Montgomery w nowym tłumaczeniu Anny Bańkowskiej.

Hanna Ciepiela

Aktualności

„Nowe sposoby na lekturę” – szkolenie stacjonarne

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli języka polskiego wszystkich typów szkół, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz innych zainteresowanych na szkolenie

Więcej informacji