Trwa rekrutacja na IV edycję “Studiów podyplomowych w zakresie przedsiębiorczości dla nauczycieli” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Informujemy, że trwa rekrutacja na IV edycję “Studiów podyplomowych w zakresie przedsiębiorczości dla nauczycieli” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Celem głównym projektu jest wzrost wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i rozwijanie umiejętności nauczania przedmiotu szkolnego podstawy przedsiębiorczości.

Adresatami studiów podyplomowych są dwie grupy docelowe:

1. Nauczyciele, którzy chcą rozpocząć nauczanie  przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. Szacowana liczba uczestników to około 35 osób.

2. Nauczyciele, którzy prowadzą przedmiot podstawy przedsiębiorczości i którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości w wymiarze gospodarczym, społecznym i indywidualnym oraz są zainteresowani ekonomią, zarządzaniem oraz znaczeniem transformacji gospodarczej Polski, która nastąpiła po 1989 r. Szacowana liczba uczestników to około 15 osób. w przypadku niezrekrutowania zadeklarowanej liczby osób z uprawnieniami nauczyciela w tej grupie, grupa może być uzupełniona przez osoby z grupy aktywnych nauczycieli nieprowadzących przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Więcej informacji na stronie: http://podyplomowe.ue.poznan.pl/studia.514.1171.html

Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim po raz kolejny włącza się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a