Konferencja online „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Z inicjatywy Komisji Europejskiej, w ramach programu Safer Internet, w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w corocznej inicjatywie wpisującej się w repertuar lokalnych działań propagujących zagadnienia bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Konferencja „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem” odbędzie się 9 lutego o godzinie 10.00 i będzie miała formę zdalną. Celem tego przedsięwzięcia jest poszerzenie społecznej świadomości na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą najnowsze techniki komunikacji. Chcemy, by każdy użytkownik stosował zasady rozsądnego korzystania z cyberprzestrzeni i przyczyniał się do tego, że będzie ona miejscem bezpiecznym i pozytywnym.
Czas nauczania zdalnego zintensyfikował również wykorzystanie przez uczniów oraz nauczycieli narzędzi i zasobów cyfrowych, które usprawniają proces nauczania i uczenia się. Podczas konferencji podjęte zostaną również zagadnienia związane z różnymi aspektami edukacji zdalnej.

Konferencja ma charakter otwarty i odbędzie się na platformie ClickMeeting.

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę