Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży

Zachęcamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci i Młodzieży  organizowanym przez PTTK Ziemia Gorzowska przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim.

Etap wojewódzki pod Patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Zasady uczestnictwa:

• Uczestnicy Konkursu przygotowują do zaprezentowania dwa tematy. W obydwu wystąpieniach prezentują tematykę związaną z turystyką, krajoznawstwem i historią naszego kraju. Zalecana jest prezentacja walorów własnego regionu, jego zabytków, historii, współczesnych osiągnięć i sylwetek ciekawych ludzi, bliskich sercu uczestnika oraz zasłużonych dla kraju i regionu.
  • W finałowym ogólnopolskim wystąpieniu uczestniczy pięciu najlepszych krasomówców, którzy mają do dyspozycji po 7 minut, z tolerancją 30 sekund do zaprezentowania drugiego tematu. Bezpośrednio po swoich wystąpieniach finaliści prezentują w ciągu 3 minut, z tolerancją 30 sekund, dodatkowo wylosowany przez siebie temat bez wcześniejszego przygotowania. Łączna punktacja wystąpień 7- i 3-minutowych uzyskana w przesłuchaniach finałowych decyduje o kolejności zajętych przez laureatów miejsc.

UWAGA:
Podczas eliminacji wojewódzkich w Gorzowie Wielkopolskim prezentowany jest jeden temat. Wystąpienie trwa 5 minut, z tolerancją 30 sekund.

Przy ocenie, Jury będzie brało pod uwagę przede wszystkim:

• Zgodność prezentowanych treści z tematyką Konkursu.
  • Konstrukcję wypowiedzi.
  • Ogólną prezentację tematu.
  • Sugestywność wypowiedzi.
  • Jasność i logiczność formułowanych myśli.
  • Płynność oraz poprawność wyrażania się.
  • Bogactwo języka i jego barwność.
  • Dostosowanie tekstu do osobowości i wieku występującego.
  • Kontakt ze słuchaczami.

Należy pamiętać, że są to konkursy krasomówcze, a nie recytatorskie. Wypowiedzi powinny być spontaniczne, sugestywne, zaprezentowane barwną i piękną polską prozą. Śpiew, gra na instrumentach muzycznych, stroje ludowe, duża ilość cytatów nie powinny zdominować wystąpień krasomówczych.

W Finale Ogólnopolskim Konkursu bierze udział maksymalnie dwóch laureatów wyłonionych podczas eliminacji wojewódzkich wraz ze swoimi opiekunami.

Załączniki:

Zdjęcia (źródło): facebook.com/pttkziemiagorzowska

Program Erasmus +

Zgodnie z Zaproszeniem do składania wniosków w programie Erasmus+ 2024 informujemy, że w tym roku pozostały jeszcze następujące terminy: 1 października 2024 r., godz. 12:00 Zachęcamy do

INFORMACJA

Informujemy, że rejestracja na wybraną konferencje jest zamykana o godz. 10:00 dnia poprzedzającego dane wydarzenie. Konferencja znika również z listy dostępnych do rejestracji. Link do