Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2023 w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim włączają się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

19 kwietnia odbędą się warsztaty dla uczniów z gorzowskich szkół na podstawie opowiadania Marcina Szczygielskiego „Prawdziwi przyjaciele”, drugi na podstawie filmu „Będę pisać” autorstwa Hi-Story. Trzecią grupę zaprosimy na wspólne obejrzenie animacji „Zdążyć przed Panem Bogiem”, następnie gorzowscy uczniowie będą rozdawać na Starym Rynku papierowe żonkile, by na koniec złożyć kwiaty pod pomnikiem w miejscu zburzonej synagogi w Gorzowie Wielkopolskim.

Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. My wszyscy, którzy chcieliśmy pamiętać, zanosiliśmy na Muranów żonkile – powiedziała Paula Sawicka, psycholożka, była nauczycielka akademicka, związana z opozycją demokratyczną. Wspólnie z Markiem Edelmanem napisała książkę “I była miłość w getcie”.

W tym szczególnym dniu zachęcamy wszystkich, przypnijcie żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć.

X edycja Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”

Szanowni Państwo, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim organizują pod patronatem pana Mariusza Biniewskiego Lubuskiego

Majowe życzenia

Przed nami trzy ważne święta: Święto Pracy, Święto Flagi i Święto Konstytucji. Ponadto w tym roku obchodzimy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej