Wystawa roześmiana

Wystawa roześmiana

– Za oknami deszczowo, a w galerii wiosna w pełnym rozkwicie – mówił Radosław Wróblewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego na sobotnim (15 kwietnia) otwarciu pokonkursowej  wystawy „Wiosenne tradycje” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej.

Na miejski konkurs plastyczny, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, nadesłano ponad sto prac z 12 placówek. Najmłodsi uczestnicy mieli 4 lata, najstarsi 11. Jury konkursu przyznało 8 nagród i 12 wyróżnień.

– Celem naszego konkursu było zapoznanie dzieci z polską kulturą ludową, z tradycjami wiosennymi i wielkanocnymi. Bardzo nam zależało, aby postacie przedstawione na rysunkach były ubrane w ludowe stroje – mówiła na wernisażu Danuta Łubińska z Młodzieżowego Domu Kultury. – Tak też się stało. Prace są oryginale, pomysłowe, radosne. I pełne wiosennej nadziei.

Jedną z laureatek konkursu była 6-letnia Maja Węcławiak, która o swoim obrazku mówiła z wielkim przejęciem: – Rysowałam  długo, długo i narysowałam dziewczynkę, która szuka jajek, fontannę, zajączka, gniazdko, wronę, kwiatki. I piłkę. Bo ja bardzo lubię rysować, ale lubię też grać w piłkę nożną… 

Wystawę „Wiosenne tradycje” w Galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oglądać można do końca maja 2023 roku. 

Pokonkursowej prezentacji towarzyszy pokaz prac ceramicznych wykonanych w Pracowni Ceramicznej MDK-u, prowadzonej przez Alicję Jarno

Hanna Ciepiela
Fot. Roman Łubiński

Protokół komisji konkursowej:  <http://www.mdk.gorzow.pl/protokol-miejskiego-konkursu-plastycznego-pt,,-wiosenne-tradycje-pracownia-plastyczna.html>.  

Aktualności

Same dobre wspomnienia

Znała wszystkich, wszyscy ją znali. Lubiła stawiać piątki. Była delikatna, krucha i uparta. Jak wymyśliła festiwal, to go zrobiła. I każdy z uśmiechem jej pomagał

Więcej informacji