Zmarła dawna dyrektorka biblioteki

Zmarła Maria Helena Dobrowolska, dyrektorka Powiatowej, a potem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gorzowie.

Maria Helena Dobrowolska kierowała Biblioteką Pedagogiczną od 1974 do 1981 roku. To dzięki jej staraniom placówka mieszcząca się w ciasnych pomieszczeniach w budynku Cezasu przy ulicy Warszawskiej przeniosła do budynku przy ulicy Mieszka I nr 33 (tam gdzie mieści się obecnie Sąd Okręgowy). Jak wspominają pracownicy  „pani Helena była tak zaangażowana w przeprowadzkę, że nawet w dni wolne od pracy z pomocą swego męża przenosiła meble”. Za jej kierownictwa w bibliotece potroiła się ilość książek z 12 tysięcy woluminów na 40 tys. Pani Helena słynęła też z wystaw nowości książkowych. W 1981 roku została przeniesiona na stanowiska wizytatora- metodyka bibliotek szkolnych.  Po przejściu na emeryturę często gościła w bibliotece na różnych uroczystościach.

Msza Św. pogrzebowa odbędzie się w piątek, 15.09.2023 roku o godz. 12.30 w Kaplicy Gorzowskiego Domu Pogrzebowego,  przy ulicy Żwirowej 21 c w Gorzowie (ostatnia brama cmentarza). Po mszy nastąpi odprowadzenie Zmarłej na miejsce spoczynku.

(hc)

X edycja Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”

Szanowni Państwo, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim organizują pod patronatem pana Mariusza Biniewskiego Lubuskiego

Majowe życzenia