Zgrani Czytelnicy

Zgrani Czytelnicy

Od 2016 roku nasza biblioteka brała udział w akcji Rebel.pl „Szkoły grają”. Polegała ona na przekazywaniu punktów za zakupy gier dla instytucji oświatowych. Za każde wydane przez klienta w sklepie 20 złotych, uczestnicząca w projekcie, szkoła/biblioteka/dom kultury itp. otrzymała 1 punkt, a każde 5 punktów, które zgromadziła placówka, zamieniało się w 1 złotych rabatu do wykorzystania na Rebel.pl.

W ramach tej akcji – jednego z największych sklepów z grami ­­– przez ponad 4 lata, dzięki Waszemu wsparciu otrzymaliśmy 2113 punktów, które przełożyły się na kwotę 423 złotych.
Za podarowane nam punkty zakupiliśmy 5 nowych tytułów gier planszowych, które wzbogaciły zasoby biblioteczne. Były to: Rummikub, 7 Cudów Świata, Wsiąść do Pociągu, Story Cubes kataklizmy, 5 sekund

Od 4 lat w bibliotece działa również Klub Gier Planszowych skupiający fanów gier planszowych na comiesięcznych spotkaniach przy grach bez prądu. Obecnie w zbiorach KGP znajduje się 90 tytułów szeroko rozumianych gier planszowych w kilku kategoriach: gry familijne, matematyczne, przygodowe, strategiczne.

Wszystkie gry pozyskane w ramach akcji Szkoły grają, są u nas  dostępne i już niedługo każdy z Was będzie mógł je wypożyczyć.

  • Lista tytułów gier planszowych [pobierz]

Serdecznie dziękujemy naszym Darczyńcom za wsparcie biblioteki w zakupie gier planszowych.


Eliza Paternowska

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji