Zaproszenie na szkolenie stacjonarne dla bibliotekarzy

Drodzy Państwo,
mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze w tym roku kalendarzowym szkolenie stacjonarne dla bibliotekarzy. Już 30 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim odbędą się warsztaty „Gra w opowiadanie – jak samodzielnie stworzyć historię kamishibai”.

W trakcie naszego spotkania poznacie Państwo istotę opowieści snutych w drewnianej skrzynce teatru kamishibai oraz sami zmierzycie się z zadaniem stworzenia historii. Historie te jednak będą tworzone z zastosowaniem gry planszowo-karcianej „Der Geschichtenbaukasten” (w tł. “zestaw do budowania opowieści”) niemieckiego wydawnictwa DonBosco. Gra została przez prowadzącą warsztaty przetłumaczona na język polski.
Podróż ścieżką opowieści na planszy i realizacja poszczególnych zadań pozwala w łatwy sposób stworzyć najbardziej niesamowite historie, jakie podpowie tylko wyobraźnia. Jest to zabawa, która ułatwia nawet najmłodszym uczniom samodzielne budowanie opowieści. Jest też doskonałym narzędziem wspierającym współpracę, pracę w grupie, komunikację i myślenie projektowe.

Gorąco zapraszamy! Stwórz ze swoimi uczniami fantastyczne historie w papierowym teatrze kamishibai!

W razie pytań zapraszam do kontaktu: Maja Wilczewska, tel. 506 840 045.

Link do zapisówhttps://oferta.womgorz.edu.pl/index_new.php?svc=rejestracja&act=szw&kat=82&id=2422

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę