Zaproszenie do sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli informatyki

Serdecznie zapraszamy nauczycieli informatyki do udziału w sieci współpracy i samokształcenia, której tematem przewodnim będzie:

• Metodyka nauki programowania w szkole: współpraca, wsparcie, innowacje oraz Chat GPT i Zintegrowana Platforma Edukacyjna.

W trakcie spotkań sieci przewiduje się omówienie nowoczesnych metod nauczania, innowacyjnego podejścia oraz praktycznych rozwiązań technologicznych, które mogą znacząco wzbogacić zajęcia z informatyki. Ponadto zaprezentujemy pomysły, narzędzia i doświadczenia ułatwiające nauczanie programowania w szkołach.

Program sieci obejmuje:

• współpracę w gronie specjalistów z zakresu programowania i edukacji informatycznej,
  • wsparcie w zakresie wdrażania nowoczesnych technologii edukacyjnych, w tym grywalizacji w programowaniu,
  • innowacyjne metody nauki programowania w oparciu o realne potrzeby uczniów,
  • praktyczne zastosowania narzędzi takich jak Chat GPT oraz Zintegrowana Platforma Edukacyjna.

Zachęcamy do wzięcia udziału i współtworzenia przestrzeni, w której rozwijamy edukację informatyczną i inspirujemy się nawzajem. To doskonała okazja do zdobycia nowych kompetencji, wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy z innymi pasjonatami nauczania programowania.

Zgłoszenia możemy dokonać za pomocą ankiety:https://forms.office.com/e/Guey0abPTT

Do zobaczenia na spotkaniach sieci!

Mariusz Walak
Koordynator sieci

Nagrody za smoki nad katedrą

– Narysowałam duchy dziewcząt krążące nad Studnią Czarownic – mówiła Joanna Budna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 17, podczas finału IX Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy

Kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie zaprasza obywateli Ukrainy na 65-godzinne bezpłatne kursy języka polskiego: Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie, ul.