X edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych “Patron Roku” – Aleksandra Piłsudska na tle historii Polek 1905-1939

Informujemy, że Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi organizuje X edycję ogólnopolskiego konkursu historycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych Patron Roku.

Konkurs ma na celu upowszechnić wiedzę o postaci, która odegrała ważną rolę w dziejach Polski i zgodnie z uchwałą Sejmu lub Senatu RP jest w bieżącym roku patronem. Konkurs składa się z trzech etapów. W pierwszym z nich trzyosobowe drużyny przygotowują audycję radiową lub gazetę poświęconą tematowi konkursu. W drugim opracowują w ciągu 48 godzin odpowiedzi na zestaw pytań otwartych. Etap finałowy ma formę turnieju wiedzy online.

W związku z uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 22 lipca 2022 r. ustanawiającą rok 2023 Rokiem Aleksandry Piłsudskiej tematem tegorocznej edycji jest Aleksandra Piłsudska oraz udział kobiet w walce o niepodległość Polski i w życiu politycznym II Rzeczpospolitej.

Organizatorzy do 20 października 2023 roku czekają na zgłoszenia uczestników tegorocznej edycji konkursu „Patron Roku”.

Regulamin i szczegółowe informacje na stronie: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/oben/lodz/konkursy-i-projekty/turniej-wiedzy-patron-r/191295,Aleksandra-Pilsudska-na-tle-historii-Polek-1905-1939.html

Źródło: IPN

Zmiana dni pracy Biblioteki Pedagogicznej

Informujemy, że dni pracy Biblioteki Pedagogicznej ulegają zmianie: 01.05.24 (Święto Pracy) – nieczynne 02.05.24 (czwartek) – nieczynne 03.05.24 (Święto Konstytucji Trzeciego Maja) – nieczynne 04.05.24

INFORMACJA

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny oraz Biblioteka Pedagogiczna WOM-u informują, że w dniu 2 maja 2024 r. instytucje będą nieczynne.