Współpraca Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim i Fundacji STOMAlife

Współpraca Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim i Fundacji STOMAlife

Bardzo miło nam poinformować, że Biblioteka Pedagogiczna nawiązała współpracę z Fundacją STOMAlife, która walczy z wykluczeniem społecznym dotykającym pacjentów stomijnych. Celem ich działalności jest przełamanie tabu związanego ze stomią oraz edukacja pacjentów i społeczeństwa w zakresie faktów i mitów z nią związanych.

W ramach współpracy z Fundacją będziemy przekazywać do szkół, przedszkoli oraz wszystkim innym zainteresowanym z Gorzowa Wielkopolskiego i okolic książki pt. „Jak Tomek został Torbaczem?”.

Zawiera ona informacje zarówno dla dziecka, które jest pacjentem jak również jego opiekunów, brata czy siostry. Przeczytaj więcej na: https://stomalife.pl/jak-tomek-zostal-torbaczem/

Na wspólnym spotkaniu z Mirelą Bornikowską – przedstawicielką Fundacja STOMAlife, Katarzyną Maciantowicz z WIMBP w Gorzowie Wielkopolskim, Anną Światłowską (Ania + 1 Chromosom) wraz z siostrą Bogusławą Światłowską-Kujtkowską oraz Anną Giniewską z Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim zaprezentowałyśmy swoje działania.

Film ze spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=sCWJ__JMxEs

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po książki do naszej biblioteki.

Anna Giniewska

Aktualności

Więcej informacji