Wielka Liga Czytelników

Biblioteka Pedagogiczna WOM w Gorzowie po raz kolejny przystąpiła do udziału w projekcie i pełni funkcję koordynatora powiatowego konkursu “Wielka Liga Czytelników” w województwie lubuskim.

W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w projekcie Wielkiej Ligii Czytelników w roku szkolnym 2022/2023 r.

VI Ogólnopolski Konkurs “Wielka Liga Czytelników” to projekt czytelniczy skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych, dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół specjalnych, który wpisuje się w realizację podstawy programowej przedszkoli i szkół. Jego głównym celem jest promocja czytelnictwa, w tym rodzinnego czytania.

Serdecznie zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu i oczekujemy na formularze zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmujemy od 20 października  do 20 listopada 2022 r.

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące WLC.

Życzymy Wam wytrwałości i niekończącej się pasji czytelniczej.

Koordynatorzy konkursów WLC:

• Anita Góral (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach)
  • Aldona Ferdyn (Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach)
    e-mail: ko@wielkaliga.pl

Koordynatorzy Powiatowi Województwa Lubuskiego:

Regulaminy:

• Regulamin – Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligii Czytelników na rok szkolny 2022/2023 [pobierz]
  • Regulamin – VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Ligia Czytelników [pobierz]
  • Regulamin – VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Ligia Czytelników dla przedszkoli i szkół specjalnych [pobierz]

Formularze zgłoszeniowe:

• Placówka oraz jej koordynator – szkoły podstawowe [pobierz]
  • Placówka oraz jej koordynator – przedszkola i szkoły specjalne [pobierz]
  • Uczestnik – szkoły podstawowe [pobierz]
  • Uczestnik – przedszkola i szkoły specjalne [pobierz]

Książki konkursowe:

• Lista książek 1-3 [pobierz]
  • Lista książek 4-6 [pobierz]
  • Lista książek 7-8 [pobierz]
  • Lista książek do testów kwalifikacyjnych [pobierz]
  • Lista książek dla przedszkoli i szkół specjalnych [pobierz]

Tytuły książek finałowych:

• Książki do finału powiatowego [pobierz]
  • Książki do etapu wojewódzkiego [pobierz]
  • Książki do finału ogólnopolskiego [pobierz]

Prezentacje z Konferencji online “Przygoda w krainie książek” inaugurującej ogólnopolski projekt Wielka Liga Czytelników w roku szkolnym 2022/2023 (18 października 2022 r.)

• Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligii Czytelników. Regulamin i założenia konkursu – Aleksandra Zielińska, nauczyciel bibliotekarz PBW w Katowicach [pobierz]
  • VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga czytelników. Regulamin i założenia konkursu – Anita Góral, wicedyrektor PBW w Katowicach [pobierz]
  • Prezentacja książek konkursowych – Anna Musiał, nauczyciel bibliotekarz PBW w Katowicach [pobierz]
  • VI Ogólnopolski Konkurs WLC dla przedszkoli i szkół specjalnych w roku szkolnym 2022/2023 – Aleksandra Kubis-Szlachta, nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej w Katowicach [pobierz].