Wielka Liga Czytelników – uroczyste podsumowanie edycji 2023/2024

11 czerwca 2024 roku o godzinie 12.00 w Bibliotece Pedagogicznej odbyło się uroczyste podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego Wielka Liga Czytelników skierowanego do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. Projekt czytelniczy trwał od października 2023 do maja 2024 roku.

Do trzeciego (finałowego) etapu konkursu przystąpiło siedem drużyn z naszego miasta i powiatu. Okazało się, że młodzi pasjonaci książek fantastycznie poradzili sobie z pytaniami na teście drużynowym, które do najłatwiejszych nie należały.

Uczestnicy zmierzyli się z testem online składającym się ze 150 pytań, dla trzech kategorii wiekowych, sprawdzającym treść znajomości książek. Najmłodsi (klasy I-III) odpowiadali na pytania z książki Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu Anny Włodarkiewicz. Dla dzieci z klas IV-VI pytania dotyczyły treści książki Kwadrans Emilii Kiereś, zaś najstarsi uczniowie (klasy VII-VIII) odpowiadali na pytania z książki Joanny Jagiełły Zielone martensy. W całym kraju w zmaganiach finałowych wzięło udział 897 drużyn.

Miło nam ogłosić wyniki konkursu:

W kategorii klas 1-3

Tytuł Mistrza PolskiI miejsce otrzymują drużyny w składzie:

• Joanna Goleń, Natalia Głos, Wiktoria Tillmann ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim,
  • Liliana Szawiel, Tymoteusz Roćko ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim,
  • Gustaw Mroczkowski, Mikołaj Mroczkowski ze Szkoły Podstawowej w Ulimiu.

W kategorii klas 4-6

Tytuł Mistrza PolskiI miejsce otrzymuje drużyna w składzie:

• Maria Goleń, Wiktor Fołta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim.

Tytuł II Wicemistrza Polski i III miejsce otrzymują drużyny w składzie:

• Lena Cieniak Wiktor Pijanowski ze Szkoły Podstawowej w Ulimiu,
  • Laura Hładka ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim.

W kategorii klas 7-8

Finalistką konkursu została:

• Zofia Frydrychewicz ze Szkoły Podstawowej w Ulimiu.

Gratulujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie Wielkiej Ligi Czytelników oraz życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu czytelniczego!

Fundatorem nagród dla laureatów etapu finałowego był Urząd Miasta oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Eliza Paternowska

Fot. Sandra Sokołowska