Już dziś serdecznie zapraszamy młodzież wraz z nauczycielami, pedagogami i opiekunami szkolnych kół wolontariatu na wyjątkowe – przepełnione dobrą energią i życzliwością – warsztaty, adresowane do uczestników i przyszłych uczestników programu „Pomagajka SAN”, które odbędą się, 5 grudnia (czwartek) 2024 roku o godzinie 10.00 w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych, przy ulicy Szkolnej 5, w Gorzowie Wielkopolskim.
Spotkanie poprowadzą:
- MARINA HULIA – koordynatorka międzykulturowa SAN, laureatka nagrody imienia Ireny Sendlerowej „za naprawianie świata” oraz Dama Orderu Uśmiechu. Nauczycielka i działaczka społeczna. Dawniej konsultantka MEN do spraw integracji i pracy z dziećmi z obcych krajów. Twórczyni inicjatywy “Dzieci z Dworca Brześć”.
- KONRAD MAICKI – lektor i tłumacz przysięgły języka niemieckiego, nauczyciel, wykładowca w Społecznej Akademii Nauk. Od 2015 jest kierownikiem Studium Języków Obcych. Od lat pomaga wielodzietnym mamom, osobom w kryzysie bezdomności oraz biednym rodzinom na wiejskich terenach Polski.
Program realizowany w województwach mazowieckim oraz lubuskim przez Społeczną Akademię Nauk oraz inicjatywę „Dzieci z Dworca Brześć” patronatami objęli:
- Ministra Edukacji Pani Barbara Nowacka,
- Rzeczniczka Praw Dziecka Pani Monika Horna-Cieślak,
- Mazowiecka Kurator Oświaty Pani Wioletta Krzyżanowska,
- Lubuski Kurator Oświaty Pan Mariusz Biniewski,
oraz Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, Międzynarodowe Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka, Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka, Fundacja Konrada Adenauera, Fundusz Obywatelski im. Ludwiki i Henryka Wujców, Fundacja Mayday, Fundacja A.R.T, YOPE Sp. z o.o., Sąsiedzki Klub Wolontariuszy, Fundacja Różowej Skrzyneczki, Wielka Mała Zmiana, Radio ESKA.
Informacje o idei, celach i przebiegu projektu, organizatorach i pomysłodawcach, adresatach, harmonogramie, warunkach uczestnictwa, proponowanych działaniach (inspiracjach), materiałach edukacyjnych do wykorzystania podczas działań w projekcie, formularzu zgłoszeniowym, regulaminie konkursu i kapitule konkursowej, przewidywanych nagrodach – zostały zebrane i zamieszczone na stronie internetowej poświęconej „Pomagajce SAN” https://san.edu.pl/kandydat/konkursy/konkurs-pomagajka-san
Dodatkowe materiały (teksty, filmy) znajdują się także na profilu „Dzieci z Dworca Brześć”
– link do nagrań: https://www.facebook.com/DzieciMariny/videos?locale=pl_PL
– link do zdjęć: https://www.facebook.com/DzieciMariny/photos_by?locale=pl_PL
Program skierowany jest do ósmoklasistów, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli z całego województwa lubuskiego, których serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję mądrego, empatycznego pomagania.
Lubuskim koordynatorem „Pomagajki SAN” jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Udział w warsztatach nie jest równoznaczny z deklaracją przystąpienia do projektu.