VII Noc Bibliotek “Czytanie wzmacnia” – zaproszenie i program Biblioteki Pedagogicznej

Zapraszamy do udziału w tegorocznej VII edycji Nocy Bibliotek, która odbędzie się  8 października br. pod hasłem „Czytanie wzmacnia”.

PROGRAM NOCY BIBLIOTEK 2021
STACJONARNIE 8.10.2021, Czytelnia Biblioteki

• 16:00 – 16:15 Oficjalne otwarcie Nocy Bibliotek, głośne czytanie
  • 16:15 – 17:40 Projekcja filmu Operacja człowiek w czerni, 88 min, 6+

Warsztaty/gra równorzędne:

• 16:15 – 17:40 gra Czytanie wzmacnia – działania w sieci i w czasie rzeczywistym.

Na ZAPISANE grupy czekają 24 zadania do wykonania. Podzielone są one na 4 ścieżki: zdrowie, wiedza, relacja i wyobraźnia. Więcej informacji można uzyskać w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej.

• 16:30 – 17:30 Czytanie wzmacnia kreatywność – warsztaty plastyczne inspirowane tekstem literackim, prowadzenie gorzowska artystka plastyk Agnieszka Krawczyk.
  • 16:30 – 17:30 Dziennikarstwo od kuchni – warsztaty dziennikarskie, prowadzenie Hanna Ciepiela.
  • 16:30 – 17:30 Jak to się kręci? Czyli krótka historia filmu – prowadzenie Magdalena Janas.
  • 17:30 – 18:30 Nocne zwiedzanie biblioteki, poznaj zakamarki biblioteki

Wszystkie działania w ramach Nocy Bibliotek odbędą się w reżimie sanitarnym. Prosimy o zaopatrzenie się w maseczki.

Ponadto:

1. Półka wzmacniająca z książkami pomagajkami dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
  2. Ostry dyżur literacki, polecamy książki na każdą okazję.
  3. Zielona Biblioteka – przynieś, oddaj, wymień się rośliną w naszym bibliotecznym punkcie wymiany roślin.
  4. Podziel się książkami – zapraszamy do przynoszenia przeczytanych nowości wydawniczych w darze dla biblioteki.

ONLINE 8.10.2021

1. SEANS DOMOWY filmu Operacja człowiek w czerni – osoby lub grupy osób, które będą chciały obejrzeć film u siebie w domu, w świetlicy czy w klasie szkolnej po otrzymaniu specjalnego kodu otrzymają czasowy (od 9-12 października 2021) dostęp do filmu.

Wszystkich zainteresowanych seansem domowym prosimy o wysłanie
e-maila na adres: bp.wypozyczalnia@womgorz.edu.pl z dopiskiem SEANS DOMOWY.

PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE

Zapraszamy!!!