Studia podyplomowe dla nauczycieli matematyki, finansowane przez MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej Departament Kształcenia Ogólnego przekazuje informacje dotyczące studiów podyplomowych dla nauczycieli matematyki, finansowanych przez MEN.

Ministerstwo Edukacji Narodowej finalizuje prace z Uniwersytetem Warszawskim nad przygotowaniem i uruchomieniem studiów podyplomowych – doskonalących – dla nauczycieli w zakresie:

1. nauczania matematyki w szkole podstawowej,
  2. nauczania języka obcego (angielskiego, niemieckiego, francuskiego),
  3. matematyki w edukacji wczesnoszkolnej.

Studia podyplomowe w ww. zakresach przeznaczone są dla czynnych zawodowo nauczycieli i będą finansowane przez MEN. Nauczyciele nie będą ponosili opłat z tytułu uczestnictwa w studiach. Studia rozpoczną się w pierwszym semestrze r. ak. 2024/2025 i będą trwały 2 semestry.

Studia podyplomowe – nauczanie matematyki w szkole podstawowej

Studia są skierowane do nauczycieli matematyki prowadzących lekcje w klasach 4-8. Będą realizowane w modelu hybrydowym: 2 zjazdy odbędą się stacjonarnie w Warszawie, a 9 zjazdów będzie miało formułę online.

Uczestnicy studiów poznają metody i techniki służące monitorowaniu rozumowania uczniów, dowiedzą się też jak pracować z błędem, angażować podopiecznych i jak rozpoczynać i domykać lekcje matematyki. Ważną częścią studiów będzie przygotowanie do pracy z uczniem mającym problemy z opanowaniem kompetencji matematycznych.

Kurs prowadzony będzie metodami warsztatowymi, które umożliwiają stosowanie poznanych metod i technik podczas pracy w grupach. Wyjątkową innowacją będzie dokumentowanie na nagraniach wideo własnych prób wykorzystania nowych technik pracy w swojej klasie. Praca z nagraniami oraz analiza mocnych stron i obszarów rozwoju będzie odbywać się także podczas indywidualnych spotkań z każdym uczestnikiem kursu.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem IRK UW https://irk.uw.edu.pl/pl/offer/PODYPL2024/programme/SP-PRK-SMSZkEdu/ a szczegółowe informacje na temat ścieżki matematycznej znajdą się tutaj: https://szkolaedukacji.pl/studia-podyplomowe-dla-nauczycieli

Pierwszy zjazd stacjonarny odbywa się w dniach 18-20.10.2024 r.

Informacje dotyczące studiów podyplomowych w pozostałych dwóch zakresach, tj. języka obcego oraz matematyki w edukacji wczesnoszkolnej zostaną przesłane wkrótce.

Załącznik: [zobacz]