Rusza projekt Kreatywna Polska! 

Rusza projekt Kreatywna Polska! 

Informujemy, że rusza projekt Kreatywna Polska! Zespół badaczy z Instytutu Psychologii UWr oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, pod kierownictwem dra hab. Piotra Sorokowskiego, prof. UWr, zapraszają do udziału w nim nauczycieli i nauczycielki klas drugich szkół podstawowych.

Nadrzędne cele programu to rozwój kreatywności i wrażliwości kulturowej uczniów, a także podniesienie kompetencji kadry nauczycielskiej. 

W ramach projektu, naukowcy zapraszają nauczycieli na szkolenie z zakresu psychopedagogiki twórczości oraz do realizacji treningu “Kompas Kreatywności” autorstwa Doroty Jankowskiej i Aleksandry Gajdy wśród swoich uczniów. 

Szczegółowe informacje na stronie: https://uwr.edu.pl/instytut-psychologii-wspiera-kreatywny-rozwoj-dzieci-i-mlodziezy/

Formularz, za pomocą którego można się zgłaszać do programu dostępny jest pod linkiem:

https://forms.gle/Sm7jmBnBE2tvFZqNA

Program jest finansowany przez MEiN w ramach konkursu „Nauka dla Społeczeństwa”. Osoby zaangażowane w projekt to dr hab. Piotr Sorokowski, prof UWr, dr Aleksandra Gajda (APS Warszawa), dr Dorota Jankowska (APS Warszawa), prof. dr hab. Maciej Karwowski (UWr), Edyta Karwowska, Agata Groyecka-Bernard (UWr), dr Izabela Lebuda, prof. UWr., Aleksandra Zielińska (UWr), Jakub Jędrusiak (UWr) i Julia Szaran (UWr). 

Zachęcamy do udziału.

Źródło: Uniwersytet Wrocławski

Aktualności

Odeszła Jadwiga Kowaleczko

Zmarła Jadwiga Kowaleczko. Nauczycielka, regionalistka, harcerka. Dama gorzowskiej oświaty. Była kobietą zawsze elegancko ubraną i pięknie się wysławiającą. Z życzliwością patrzyła na świat. Jej wielką

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Siedemdziesiąt lat temu, 6 grudnia 1952 roku, rozpoczęła swą działalność  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie. I z tej okazji 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00

Więcej informacji