Rusza konkurs na granty finansowe dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Rusza konkurs na granty finansowe dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era zaprasza nauczycieli do udziału w 12. edycji konkursu grantowego “Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu”. Wystarczy zgłosić pomysł na działania edukacyjne, realizowane razem z uczniami. Aż 80 inicjatyw otrzyma od organizatora wsparcie finansowe. Udział w konkursie jest też niepowtarzalną okazją dla uczestników do zdobycia wsparcia merytorycznego i doświadczenia w realizacji projektów: edukacyjnych, naukowych, kulturalnych i społecznych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: https://projektanciedukacji.pl/. Na pomysły organizatorzy czekają do 29 listopada!

Do konkursu “Projektanci edukacji” mogą przystąpić grupy projektowe (nauczyciel oraz uczniowie) ze wszystkich klas szkół podstawowych i wszystkich typów szkół średnich. Wystarczy zgłosić pomysł na dowolny projekt edukacyjny. Łączna pula wsparcia, jaką można zdobyć na realizację jednego projektu wynosi aż 4.000 zł!

Nauczyciele prowadzący uczniowskie grupy projektowe mogą zgłaszać pomysły do konkursu od 1 października do 29 listopada za pośrednictwem strony internetowej https://projektanciedukacji.pl.

Ogłoszenie wyników I etapu konkursu odbędzie się 13 stycznia 2022 roku. Wtedy poznamy 75 zwycięskich grup projektowych, które otrzymają granty finansowe.

Wszyscy uczestnicy konkursu mogą również wziąć udział w drugim etapie “Projektantów edukacji”, w którym nagradzane są już zrealizowane projekty. Chętni będą mieli czas na zaprezentowanie wyników swojej pracy do 20 kwietnia 2022 roku.

18 maja poznamy laureatów II etapu – wydawnictwo Nowa Era przyzna w nim dodatkowo 5 Złotych Grantów o wartości 2.000 zł każdy. Dodatkowo zwycięskie szkoły mogą liczyć na półroczną prenumeratę miesięcznika “Focus”, który przyzna też swoją specjalną nagrodę dziennikarską jednej z grup projektowych.

Na każdym etapie konkursu – od opracowania pomysłu po realizację projektu – uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wydawnictwa Nowa Era – otrzymają do dyspozycji liczne materiały merytoryczne m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie, zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej https://projektanciedukacji.pl. Nauczyciele mogą się również wymieniać doświadczeniami na specjalnej grupie założonej na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/projektanciedukacji.

Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu” to popularny, ogólnopolski konkurs przeznaczony dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Od 2010 roku wydawnictwo Nowa Era zorganizowało 11 edycji konkursu – wzięło w nich udział ponad 100 tysięcy uczestników, uczniowie z nauczycielami zgłosili w nich łącznie prawie 5,5 tysiąca pomysłów, spośród których aż 379 zdobyło granty na realizację. Łączna suma przyznanych grantów wyniosła już prawie 600.000 zł!

Baza zgłoszonych dotychczas pomysłów znajduje się na stronie: https://projektanciedukacji.pl/galeria-archiwalnych

Źródło: projektanciedukacji.pl

Aktualności

Radosna wystawa

Ponad 50 prac z 8 placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”. Podczas wernisażu, który odbył się 18 maja 2024 roku w gorzowskiej

O naszej bibliotece w „Bibliotekarzu Lubuskim”

O tym, co dobrego dzieje się w naszej Bibliotece Pedagogicznej przeczytać można w najnowszym 57 numerze „Bibliotekarza Lubuskiego”, czasopisma wydawanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Wojewódzką

Więcej informacji