Rozgrywka Minecraft z historią w tle –  polecamy i zapraszamy do udziału w konkursie!

O tym, że lubuska młodzież jest zdolna i kreatywna nikogo nie trzeba przekonywać. Młodzi od dawna aktywnie uczestniczą w wielu bardzo różnorodnych, w tym również ogólnopolskich inicjatywach. Jedną z nich jest olimpiada „Zwolnieni z teorii”, w ramach której grupa uczniów z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego przygotowała konkurs dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa pt. „Minecraft: Rekonstrukacja Historycznych Dziejów”.

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się zapisy drużyn do II edycji wydarzenia, które swoimi patronatami objęli Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki. Działanie wspiera także Gorzowski Ośrodek Technologiczny.

Cele konkursu to rozwijanie kreatywności i krytycznego myślenia, doskonalenie umiejętności współpracy oraz poszerzanie wiedzy historycznej.

Zmagania drużyn będą przebiegały w II etapach:

• „Build Battle” (30 listopada 2024) – uczestnicy będą budować drużynowo średniowieczne budowle.
  • „Przetrwanie” (7 grudnia 2024) – uczestnicy wezmą udział w rozgrywce survivalowej, rywalizując o przetrwanie i zdobywając zamki przeciwników.

Opiekę merytoryczną nad konkursem, który uzyskał pozytywną opinię i rekomendację doradcy metodycznego ds. wiedzy o społeczeństwie i historii, sprawuje nauczyciel IV L.O. Pani Anna Górska.

Gratulując twórcom pomysłu oraz podziwiając zaangażowanie i pasję zapraszamy młodzież wraz z nauczycielami do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu realizowanym w formule „uczniowie dla uczniów”.

Szczegółowe informacje – m.in. formularz zgłoszeniowy, regulamin, materiały z poprzedniej edycji – o „Minecraft RHD znajdują się na stronie: https://minecraft-rhd.pl/

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 listopada 2024 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin konkursu: [pobierz]

Reklama projektu: https://www.youtube.com/watch?v=l16H9Fukupc

(oprac. mp)

Pomysł na mądre pomaganie