Projekt społeczny Fundacji DKMS #KOMÓRKOMANIA

Informujemy, że Fundacja DKMS organizuje wyjątkowy projekt społeczny #KOMÓRKOMANIA, który w tym roku szkolnym został objęty Patronatem Honorowym Minister Edukacji. Projekt ten jednoczy społeczność szkolną we wspólnym, międzypokoleniowym działaniu. Realizacja projektu nie tylko pomaga w szerzeniu idei dawstwa szpiku, ale również oferuje młodzieży szereg umiejętności przydatnych w życiu, szkole i pracy, budując przy tym poczucie odpowiedzialności społecznej.

Nauczyciele szkół ponadpodstawowych mają szansę gromadzić nowe doświadczenia, brać udział w konkursach, zdobywać certyfikat Pedagoga z Życiem, a szkoła dyplom Szkoły z Życiem. Aktywne szkoły poznają się, sieciują, niosą dobro, realizują działania nie tylko w swojej placówce, ale też często aktywizują społeczności lokalne. Działania podejmowane są również w szkołach podstawowych i przedszkolach.

Projekt #KOMÓRKOMANIA składa się 3 elementów:

• Edukacji: przygotowane zostały gotowe materiały, lekcje, prezentacje, slajdowiska, manuale pracy projektowej, broszury dla rodziców itp. w jęz. polskim, ukraińskim, angielskim.
  • Promocji: uczniowie/uczennice tworzą kampanię edukacyjno-rejestracyjną w szkole i mediach społecznościowych na temat idei dawstwa, rozwijają m.in. umiejętności cyfrowe, komunikacyjne itp.
  • Dnia Rejestracji: społeczność szkolna ma szansę zarejestrować się do bazy Dawców potencjalnych w swojej szkole, dając realną nadzieję na życie Pacjentom oczekującym na przeszczep od Dawcy niespokrewnionego.

Wystarczy, że:

• zbierze się grupa chętnych uczniów, nauczycieli, rodziców lub przyjaciół gotowych wspólnie działać,
  • nauczyciel/ka- opiekun skontaktuje się z Fundacją DKMS pod adresem: szkola@dkms.pl, aby zgłosić szkołę do projektu,
  • zespół projektowy zorganizuje akcję rejestracyjną, pod opieką koordynatora z Fundacji, korzystając z dostępnych materiałów: www.dkms.pl/szkola

Projekt można realizować też w ramach III edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół ponadpodstawowych „Nauczyciele z Życiem”. Grono 15 laureatów, tj. nauczycieli/opiekunów projektu oraz zespołów uczniowskich, ma szansę zdobyć ciekawe nagrody. Nauczyciele, którzy wspólnie z uczniami przeprowadzą najbardziej kreatywne akcje, wezmą udział w warsztatach rozwijających kompetencje pedagogiczne, a uczniowie otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegóły konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.dkms.pl/nauczyciele-z-zyciem.

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dzięki Państwa wsparciu Fundacja DKMS może dotrzeć do społeczności szkolnych, które jeszcze z nią nie współdziałały, co może dać pedagogom i młodzieży możliwość wzbogacenia doświadczenia i realnego wpłynięcia na życie i zdrowie osób tak bardzo potrzebujących nadziei na wyleczenie.

Źródło: https://www.dkms.pl/

Dziękujemy, że byliście z nami!

21 października 2024 r. odbyły się trzecie i ostatnie warsztaty na temat Podnoszenia jakości kształcenia w korelacji z planem nadzoru pedagogicznego dyrektora szkoły z cyklu