PATRz to ONI 2023! czyli Biblioteka znowu na Szlaku

PATRz to ONI 2023! czyli Biblioteka znowu na Szlaku

PATRz to ONI 2023! czyli Biblioteka znowu na Szlaku

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego rozpoczyna nowy rok szkolny naprawdę mocnym akcentem. Już w najbliższą sobotę 2 września będzie jednym z ponad 40 punktów jakie w tym roku wyznaczają gorzowski Nocny Szlak Kulturalny.

Biblioteka, która w poprzednich edycjach wydarzenia proponowała m.in. wystawy, spotkania z lokalnymi artystami czy warsztaty tym razem organizuje Kreatywny wieczór w doborowym towarzystwie. Inspiracją działań, do których od godziny 18.00 do 23.00, zostaną zaproszeni „nocni wędrowcy” są patroni roku 2023 – M. Kopernik, A. Fredro i W. Szymborska. Zatem goście biblioteki będą mieli wyjątkową sposobność dopisać słówko (a nawet kilka…) do wiersza noblistki, a także będą mogli zostać gwiazdą na bezkresnym, gorzowskim niebie. Przy Łokietka 20a nadarzy się także niepowtarzalna okazja by zbudować wyjątkowy most i wszystko uwiecznić ciekawą, zabawną fotografią w kosmicznym i literackim klimacie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym również dla nas wydarzeniu, którego koordynatorem jest Miejskie Centrum Kultury. Niektórzy przemierzający Szlak mówią, że kultura nocą…działa ze zdwojoną mocą. O tym, czy mają rację – w naszym mieście, w naszej bibliotece – można się przekonać już za kilka dni.

(mp)

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji