Ogólnopolski konkurs naukowy “Matużytkownicy”

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz marka Casio serdecznie zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie naukowym Matużytkownicy.

Konkurs promuje ideę STEAM oraz matematykę jako uniwersalny język spajający ze sobą różne dziedziny naukowe, techniczne, inżynierię oraz sztukę. Konkurs objęło patronatem Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie placówki edukacyjne z Polski. Dwa pierwsze etapy odbywają się na poziomie wojewódzkim. Zespoły opracowujące rozwiązania problemów konkursowych mogą być dowolnej liczebności a uczniowie je tworzący mogą być w różnym wieku. Jedynie w ostatnim 3. etapie uczniowie wytypują swoje 3-osobowe reprezentacje. Zadaniem uczniów jest opracowanie rozwiązania jednego z trzech zaproponowanych przez jury problemów. To uczniowie wybierają interesujący ich temat. Uczestnicy mogą użyć dowolnych metod, przeprowadzić eksperyment, badanie lub dowód.

Na szkoły i reprezentujących je uczniów czekają atrakcyjne nagrody, wśród których znalazły się m.in.:

• 16 zestawów kalkulatorów naukowych Casio CEX 991 o wartości 3500 zł. W każdym województwie nagrodę otrzyma jedna szkoła;
  • Zegarki G-shock;
  • Keyboardy Casio.

Termin zgłoszenia prac konkursowych w 1. Etapie (wojewódzkim) upływa 28.10.2022.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie: https://www.educasio.pl/konkurs/

Źródło: educasio.pl