Ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry”.

W związku z uchwałą Senatu RP z 17 października 2019 r. ustanawiającą rok 2020 Rokiem Jana Kowalewskiego. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi organizuje ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Oto jest ktoś, kto odczytuje bolszewickie szyfry”. Jan Kowalewski na tle historii walki Polaków o niepodległość i budowy struktur państwa (1917-1921).

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o postaci J. Kowalewskiego oraz dziejach Polski w okresie walk o niepodległość i granice oraz wysiłku związanego z budową struktur państwowych.

Konkurs – w całości w formule zdalnej – podzielony jest na trzy etapy. W pierwszym trzyosobowe drużyny przygotowują audycję radiową/gazetę poświęconą tematowi konkursu. Etap drugi będzie miał formę 48-godzinnego zdalnego testu. W ostatnim, finałowym etapie uczestnicy rozwiążą quiz online.

Organizatorzy konkursu przewidują cenne nagrody rzeczowe.

Terminy:

• zgłaszanie uczestników – do 13 listopada 2020 r.
  • nadsyłanie prac – do 30 listopada 2020 r.
  • ogłoszenie wyników pierwszego etapu – 7 grudnia 2020 r.
  • test online dla drużyn zakwalifikowanych do finału – 12-13 grudnia 2020 r.
  • finał konkursu – 18 grudnia 2020 r.

Załączniki:

Razem możemy więcej!

Pracownia Zarządzania Oświatą Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w seminarium dyrektorów szkół zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami w zakresie oceniania wewnątrzszkolnego. Seminarium odbędzie się