Obowiązek szkolny i obowiązek nauki dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej od 1 września 2024 r. dzieci i młodzież z Ukrainy zostaną objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki, powiązanym z pobieraniem świadczenia wychowawczego (tzw. 800+). Wielu nowych uczniów rozpocznie naukę w polskich szkołach i w ocenie MEN istotne jest, aby zarówno oni, jak i ich rodziny były świadome nowych przepisów oraz możliwości i szans edukacyjnych.

W załączeniu znajduję się ulotka informacyjna, która zawiera kluczowe informacje na temat wprowadzonego dla dzieci uchodźczych obowiązku edukacyjnego oraz dostępnych form wsparcia dla uczniów z Ukrainy.

Więcej szczegółowych informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja

Załącznik: [pobierz]

Źródło: gov.pl

Program Erasmus +