„Niuton nie pyton” – VIII Konkurs fizyczny dla uczniów szkół podstawowych

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim organizują VIII edycję Konkursu fizycznego „Niuton nie pyton”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych naszego województwa.

Jego cele to:

• popularyzacja fizyki,
  • rozwijanie zainteresowań uczniowskich,
  • pogłębianie wiedzy i doskonalenie umiejętności twórczego rozwiązywania problemów.

Konkurs odbędzie się we wtorek 31 maja 2022 r. o godzinie 11.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim.

Nauczycieli prosimy o zachęcenie uczniów i zapoznanie ich z regulaminem konkursu, który znajduje się w załączniku.

Konkurs objęty jest patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, a jego laureaci uzyskają dodatkowe punkty rekrutacyjne przy przyjęciu do szkół ponadpodstawowych.

Załączniki:

Odeszła Jadwiga Kowaleczko

Zmarła Jadwiga Kowaleczko. Nauczycielka, regionalistka, harcerka. Dama gorzowskiej oświaty. Była kobietą zawsze elegancko ubraną i pięknie się wysławiającą. Z życzliwością patrzyła na świat. Jej wielką

Jubileusz Biblioteki Pedagogicznej

Siedemdziesiąt lat temu, 6 grudnia 1952 roku, rozpoczęła swą działalność  Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie. I z tej okazji 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00