Napisz aplikację. Wygraj cenne nagrody! – konkurs informatyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Napisz aplikację. Wygraj cenne nagrody! – konkurs informatyczny dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Informujemy, że Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu ogłosiły 𝐗𝐗𝐗𝐈𝐈 𝐊𝐚𝐥𝐢𝐬𝐤𝐢 𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬 𝐈𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐲. Konkurs odbywa się pod 𝐩𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐭𝐞𝐦 Marszała Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Kalisza i Rektora Uniwersytetu Kaliskiego.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych i ma charakter otwarty. Polega na napisaniu aplikacji przeznaczonej na komputery lub na urządzenia mobilne. Rozstrzygany jest oddzielnie w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Prace na konkurs należy dostarczyć do 𝟐𝟒 𝐦𝐚𝐣𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟒 𝐫.

W opracowaniu aplikacji może brać udział więcej niż jedna osoba.

Kryteria oceny prac to:

  • czytelność,
  • zrozumiałość i poprawność językowa opisów,
  • niezawodność,
  • proces instalacji programu (jeżeli instalacja jest wymagana),
  • szybkość działania,
  • walory graficzne i dźwiękowe,
  • zaawansowanie programistyczne,
  • prezentacja programu przez autora.

Autorzy prac, które zajmą trzy pierwsze miejsca w obu kategoriach otrzymają wartościowe nagrody. Głównymi 𝐧𝐚𝐠𝐫𝐨𝐝𝐚𝐦𝐢 𝐰 𝐨𝐛𝐮 𝐤𝐚𝐭𝐞𝐠𝐨𝐫𝐢𝐚𝐜𝐡 𝐬𝐚̨ 𝐰𝐲𝐬𝐨𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐤𝐥𝐚𝐬𝐲 𝐥𝐚𝐩𝐭𝐨𝐩𝐲. Niektóre nienagrodzone prace mogą zostać wyróżnione.

Szczegółowe informacje znajdują się pod adresem: https://odn.kalisz.pl/category/kaliski-konkurs-informatyczny/?fbclid=IwAR07m15s6lztGxif-bLfCLl-AaxHILlw5fSSbmgym7pLGXMegBgcVQVY0tI

Źródło: ODN Kalisz

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji