Nagroda dla Elizy Paternowskiej za działania w zakresie appsmashingu

Nagroda dla Elizy Paternowskiej za działania w zakresie appsmashingu

Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji ph. Różne oblicza Wakeleta, która odbyła się 24 maja 2022 roku, Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim, jako jedyna instytucja, została nagrodzona w konkursie polegającym na pokazaniu dobrych praktyk łączących dwie platformy Wakelet i Genially.

Profil Biblioteki Pedagogicznej na Wakelecie został zgłoszony do konkursu przez Elizę Paternowską, w tym kolekcja Lekturoteki i projekt edukacyjny LemOn, tworzony przez zespół bibliotekarek: Elizę Paternowską, Magdalenę Płatonow, Monikę Żołędziejewską i Annę Giniewską.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas Konferencji przez amabasadorkę Wakeleta i Genially Agnieszkę Halicką. Dziękujemy za docenienie naszej pracy i gratulujemy pozostałym nagrodzonym.

Poniżej zamieszczamy zgłoszone przez Elizę Paternowską działania biblioteki.

„30 września 2020 roku rozpoczęłam publikowanie materiałów edukacyjnych, na utworzonym w Wakelecie profilu Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim – https://wakelet.com/@pedagogiczna

Pierwszą zakładką była LEKTUROTEKA. Kolekcję (wraz z koleżankami z Działu) stworzyłyśmy z myślą o nauczycielach języka polskiego i ich uczniach, choć także może posłużyć pozostałym zainteresowanym. Miałyśmy nadzieję, że opracowane zadania, ćwiczenia, karty pracy będą ciekawym urozmaiceniem prowadzonych zajęć, źródłem inspiracji lub podpowiedzią do realizacji własnych pomysłów na pracę z lekturami. Na ten moment kolekcja zawiera 26 lektur w dwóch przedziałach wiekowych (dla uczniów klas I-III oraz klas IV-VIII szkół podstawowych).

Do tworzenia prezentowanych materiałów wykorzystujemy m.in.: Canvę, Genially, LearningApps.

Z upływem czasu profil poszerzył się o kolejne kolekcje np.: Projekty, akcje, konkursy Biblioteki Pedagogicznej; Escapy Roomy i Quizy.

Adminkami profilu oraz autorkami większości opracowanych materiałów są: Eliza Paternowska, Magdalena Płatonow oraz Monika Żołędziejewska nauczyciele bibliotekarze Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wielkopolskim.

Linki do kilku przykładowych prac na konkurs:

Sposób na Elfa Marcina Pałasza (m.in.: prace w Genially: Gry z lekturą, Kodowanie obrazka)

Mania dziewczyna inna niż wszystkie. Opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie  Julity Grodek (m.in.: prace w Genially: puzzle, w laboratorium)

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Justyny Bednarek (m.in.: praca w Genially: Przygody Skarpetek – gra planszowa)

 Cukierku, ty łobuzie! Waldemara Cichonia

Za drzwiami (escape room)

W poszukiwaniu zaginionego… (Literacki escape room)”.

Więcej o konkursie można przeczytać na grupie Akademia Appsmashingu.

Eliza Paternowska, Anna Giniewska

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji