Myślę, decyduję, działam. Finanse dla najmłodszych – II edycja

Ruszyła rekrutacja do II edycji projektu: „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”! Zapraszamy szkoły, nauczycieli (wychowawców klas pierwszych szkół podstawowych w roku szkolnym 2020/2021) oraz uczniów klas pierwszych szkół podstawowych do udziału w II edycji innowacyjnego projektu z zakresu edukacji finansowej pt. „Myślę, decyduję, działam – finanse dla najmłodszych”. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Celem głównym projektu jest wdrożenie programu edukacji finansowej (zgodnego z podstawą programową) autorstwa Prof. dr hab. Małgorzaty Żytko (Uniwersytet Warszawski), dr Aliny Kalinowskiej (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) oraz Ewy Kruk (SKEF), przeznaczonego dla wybranych w drodze rekrutacji klas pierwszych – etap wczesnoszkolny. Projekt będzie realizowany w latach 2021-2023 w oparciu o przygotowane materiały dydaktyczne: pakiet dla ucznia i poradnik dla nauczyciela. Materiały mają pozytywne opinie oraz rekomendację.

W ramach projektu uczniowie:

• zdobędą wiedzę finansową, która uczyni ich bardziej świadomymi konsumentami,
  • wezmą udział w zajęć pozalekcyjnych:
  • w klasie pierwszej – 12 godz. lekcyjnych,
  • w klasie drugiej – 42 godz. lekcyjne,
  • w klasie trzeciej 26 godz. lekcyjnych,
  • łącznie: 80 godzin lekcyjnych w okresie (2021-2023),
  • otrzymają pakiety edukacyjne wraz z segregatorem,
  • wezmą udział w trzech konkursach,
  • otrzymają upominki oraz dyplomy na zakończenie zajęć.

W ramach projektu nauczyciele:

• zdobędą unikalne doświadczenie edukatorów finansowych i zrealizują 80 godzin zajęć pozalekcyjnych w kolejnych 3 latach szkolnych (2021-2023) + 16 godz. lekcyjnych przeznaczonych na inne obowiązki w zakresie realizacji projektu.
  • otrzymają wynagrodzenie za 96 godzin w tym: (80 godz. prowadzonych zajęć z uczniami oraz 16 godz. poświęconych na inne obowiązki związane z udziałem w projekcie),
  • wezmą udział w warsztatach metodycznych on-line (17 godzin),
  • otrzymają pakiet edukacyjny oraz poradnik dla nauczyciela,
  • wezmą udział w dwudniowych warsztatach doszkalających,
  • wezmą udział w konkursie z nagrodami,
  • wezmą udział w seminarium podsumowującym projekt.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 22 lutego 2021 roku.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie: https://www.skef.pl/mysle-decyduje-dzialam/

Źródło: Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące