MŁODY KRYTYK TEATRALNY – II Konkurs na recenzję spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie na recenzję spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie, który jest przeprowadzany pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty – Mariusza Biniewskiego.

Organizatorami Konkursu są Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Stowarzyszenie Widzów Gorzowskiego Teatru oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim.

Cele Konkursu:

• rozwijanie umiejętności krytycznego sztuki, zwłaszcza teatralnej, przez młodzież szkolną,
  • ujawnianie i rozwijanie jej talentów literackich,
  • promowanie teatru jako dziedziny sztuki,
  • integrowanie lokalnego środowiska wokół działalności artystycznej Teatru
    im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach:

• uczniów szkół podstawowych,
  • uczniów szkół ponadpodstawowych.

Udział w nim polega na napisaniu recenzji wybranego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim w sezonie artystycznym 2024/2025. (Wymagane formatowanie tekstu: czcionka Times New Roman lub Arial, wielkość 14, pojedyncza interlinia).

Prace należy złożyć w sekretariacie Teatru lub wysłać pocztą na jego adres do 10 maja 2025 r.

W konkursie przewidziano nagrody finansowe w wysokości 500 zł dla zwycięzców każdej z kategorii oraz nagrody rzeczowe.

Regulamin [pobierz]

Nagrody za smoki nad katedrą

– Narysowałam duchy dziewcząt krążące nad Studnią Czarownic – mówiła Joanna Budna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 17, podczas finału IX Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy

Kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie zaprasza obywateli Ukrainy na 65-godzinne bezpłatne kursy języka polskiego: Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie, ul.