List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021

List Ministra Edukacji i Nauki na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021

Podsumowanie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021

– Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami – napisał minister Przemysław Czarnek, podsumowując zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021.

Szef MEiN zaznaczył, że ze skutkami kształcenia na odległość będziemy mierzyć się w najbliższych latach, dlatego też Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej. Na jego realizację zostały przeznaczone dodatkowe środki finansowe.

W liście minister Przemysław Czarnek podkreślił jednocześnie, że postępujący proces szczepień daje szansę na uniknięcie w przyszłości ponownego zamknięcia szkół i placówek. Wskazał również, jak ważny dla młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem: – Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.

Podziękowania i życzenia od Ministra Edukacji i Nauki 

Minister Przemysław Czarnek podziękował dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę oraz wspieranie uczniów w okresie nauki zdalnej: – Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. 

Minister Edukacji i Nauki pogratulował uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Złożył także życzenia udanych wakacji: – Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości. 

Specjalne podziękowania szef MEiN skierował do całej społeczności polskich szkół za granicą, dziękując za trud nauczania języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.  
Nauczycielom, uczniom i rodzicom życzył spokojnych i bezpiecznych wakacji.

List [pobierz]

Źródło: MEiN

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji