Legendy gorzowskie

W galerii Na Mansardzie w Bibliotece Pedagogicznej trwają przygotowania do otwarcia nowej wystawy. Na ścianach… straszą pająki, nietoperze i kapelusze czarownic, bowiem właśnie w takiej scenerii w środę (25 września) o godz. 12.00 odbędzie się uroczysty finał Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 i Wojewódzki Ośrodek Metodyczny.

Na konkurs nadesłano ponad 70 prac wykonanych różnymi technikami. Podczas wernisażu laureaci konkursu otrzymają nagrody.

Galeria Na Mansardzie mieści się na ostatnim piętrze zabytkowej kamienicy przy ulicy Łokietka 20 a. Zapraszamy na wernisaż!

Hanna Ciepiela

Nagrody za smoki nad katedrą

– Narysowałam duchy dziewcząt krążące nad Studnią Czarownic – mówiła Joanna Budna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 17, podczas finału IX Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy

Kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie zaprasza obywateli Ukrainy na 65-godzinne bezpłatne kursy języka polskiego: Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie, ul.