Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej 

Książka na urodziny Biblioteki Pedagogicznej 

Trwają przygotowania do obchodów 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej.  Właśnie ukazała się książka  „ Karin Wolff, tłumaczka z pazurem” Hanny Ciepieli, która będzie towarzyszyć jednej z jubileuszowych wystaw.   

Karin Wolff była niemiecką tłumaczką zakochaną w polskiej literaturze, przetłumaczyła ponad sto książek. Przyjaźniła się z gorzowskimi twórcami, między innymi z poetą Kazimierzem Furmanem, który często jeździł do  Frankfurtu, aby… opiekować się  jej kotami. 

Karin Wolff zmarła cztery lat temu. Zgodnie z testamentem część jej archiwum trafiła do  gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Schedę po tłumaczce będzie można zobaczyć na wystawie zatytułowanej „Zakochana w polskiej kulturze”. Prezentacji towarzyszy publikacja „Karin Wolff, tłumaczka z pazurem”, napisana przez Hannę Ciepielę, w której można poczytać  o barwnym życiu pisarki.

Uroczystości jubileuszowe w Bibliotece Pedagogicznej odbędą się 6 grudnia 2022 roku o godz. 11.00.
I będą pełne mikołajkowych niespodzianek.
(red.)
Fot. Monika Markowska

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji