Książka jest jak ogród – XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp. zaprasza na obchody XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, które odbędą się w dniach 2-7 czerwca 2023. Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”. W nawiązaniu do tematu przewodniego nasze działania czytelnicze odbędą się w przepięknych ogrodach: dendrologicznym i różanym, teatralnym i metaforycznym ogrodzie słów czyli bibliotece. Chcemy zabrać dzieci w podróż do różnorodnych książkowych światów, niezwykłych przygód i ciekawych bohaterów literackich. Towarzyszyć nam będą zaproszeni goście.

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom jest organizowany w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Program:

Róża w Ogrodzie Róż
2 czerwca, g. 11.30
Ogród Różany w Parku Róż
Głośne czytanie i animacje dla przedszkolaków. Czytają studentki Akademii im. Jakuba z Paradyża przeczytają książkę pt. Elmer i róża autorstwa Davida McKee.

Nie jesteś sam
5 czerwca, g. 10.00
Ogród przy Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Warsztaty teatralne i głośne czytanie dla przedszkolaków.
Zaproszeni goście Radosław Wróblewski (dyrektor WOM w Gorzowie Wlkp.) oraz Jan Tomaszewicz (dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.) przeczytają książkę pt. Kret sam na scenie autorstwa Ulfa Nilssona.

Biblioteka ogród słów
6 czerwca, g. 9.00
Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp.
Zwiedzanie biblioteki, głośne czytanie i warsztaty dla przedszkolaków w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp. Zaproszeni goście przeczytają książkę pt. Ugotuj mi bajkę autorstwa Majdy Koren oraz Paddington w ogrodzie autorstwa Michaela Bondy.

Otwieramy muzeum
7 czerwca, g. 10.00
Ogród dendrologiczny w Zespole Willowo-Ogrodowym Muzeum Lubuskiego
Głośne czytanie i warsztaty dla uczniów.
Zaproszeni goście przeczytają książkę pt. Pieniek otwiera muzeum autorstwa Åshild Kanstad Johnsen.

Anna Giniewska, Magdalena Płatonow

Koordynatorki obchodów Tygodnia Czytania Dzieciom w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.
tel. (95) 721-61-35
e-mail: bp.wypozyczlania@womgorz.edu.pl

Żonkile przypomną o bohaterach

W piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w dniu rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, wolontariusze w całej Polsce będą wręczać przechodniom papierowe żonkile, kwiaty symbolizujące