Konkurs matematyczno-informatyczny “InstaLogik” V edycja 2023/2024

Konkurs matematyczno-informatyczny “InstaLogik” V edycja 2023/2024

Zachęcamy do udziału w V edycji Konkursu “InstaLogik”, który adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Konkurs ma charakter edukacyjny, popularyzuje naukę programowania oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i informatycznych.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: https://instalogik.pl/

Źródło: Instalogik.pl

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji