Kolejna edycja projektów edukacyjnych: “Lekcje z ZUS”
i “Projekt z ZUS”

Kolejna edycja projektów edukacyjnych: “Lekcje z ZUS”
i “Projekt z ZUS”

Zachęcamy nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w projektach edukacyjnych organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Projekt “Lekcje z ZUS” skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest to pierwszy, autorski, projekt, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” stworzone zostały we współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji wykonali młodzi polscy rysownicy.

Natomiast “Projekt z ZUS” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, którzy niebawem wkroczą na rynek pracy. Młodzież powinna wiedzieć dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Niestety tych zagadnień nie ma w programie edukacyjnym polskiej szkoły.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.zus.pl/edukacja

Źródło: ZUS