„Inżynierowie przyszłości”

Informujemy o rozpoczęciu kolejnej edycji ogólnopolskiego programu oświatowego „Inżynierowie przyszłości” dla szkół ponadpodstawowych organizowanego przez Fundację PGNiG im. I. Łukasiewicza. Program „Inżynierowie przyszłości” ma na celu rozbudzanie zainteresowań uczniów szkół ponadpodstawowych przedmiotami ścisłymi, technicznymi i przyrodniczymi, pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki, chemii, biologii, informatyki, techniki, technologii i ekologii, jak również wsparcie rozwoju uzdolnionej młodzieży w realizacji pierwszych projektów naukowych oraz promocję ich osiągnięć.

Program został objęty patronatem Minister Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Rektorów Uczelni Badawczych (Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Gdańska, Politechnika Śląska). Patronem medialnym jest TVP Nauka, a nabór uczestników potrwa do 11 października bieżącego roku.

Program w pigułce:

• Autorzy 100 najlepszych koncepcji projektów otrzymają granty na zakup materiałów i sprzętu. Łączna pula to 200 000 zł.
  • Laureaci zostaną zaproszeni na spotkanie inaugurujące w Muzeum Gazowni Warszawskiej, gdzie wezmą udział w specjalnych warsztatach.
  • W trakcie trwania roku szkolnego organizujemy dla uczniów i nauczycieli darmowe wykłady, webinary i szkolenia, z których otrzymują certyfikaty.
  • Uczniowie dokonają pierwszej publikacji naukowej –  wyniki ich prac znajdą się w materiałach naukowych konferencji.
  • Autorzy najlepszych projekt zostaną zaproszeni do udziału w II Konferencji Naukowej Szkół Ponadpodstawowych, która odbędzie się w czerwcu 2025 roku w Warszawie.
  • 10 uczniów – autorów najlepszych wystąpień zostanie nagrodzonych dodatkowymi stypendiami, zaś ich opiekunowie-nauczyciele – nagrodami pieniężnymi.

Szczegóły: [pobierz]

Strona programu: https://www.inzynierowie-przyszlosci.pl/

Nagrody za smoki nad katedrą

– Narysowałam duchy dziewcząt krążące nad Studnią Czarownic – mówiła Joanna Budna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 17, podczas finału IX Miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy

Kursy języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie zaprasza obywateli Ukrainy na 65-godzinne bezpłatne kursy języka polskiego: Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie, ul.