II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

II edycja programu Re@lnie Odpowiedzialni

Stowarzyszenie Strefa Wsparcia zaprasza do udziału w II edycji bezpłatnego, profilaktycznego programu edukacyjnego RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli w całej Polsce. W I edycji programu wzięło udział około 1000 szkół i przedszkoli z całej Polski.

Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ODŁĄCZ SIĘ – POŁĄCZ SIĘ.  Patronat merytoryczny nad kampanią objął Instytut Matki i Dziecka oraz portal dla rodziców stworzony przez pracowników IMiD- epozytywnaopinia.pl.

Kampania jest odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są dzieci już od najmłodszych lat: e-uzależnienia. Jej celem w szczególności jest:

  • szeroka promocja dobrej, pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny.
  • uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci,
  • pokazanie rodzicom, jak ważna jest uważność w relacji z dzieckiem.

Zachęcamy do zgłoszenia swojego przedszkola/szkoły już dziś poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-i-26vUS03sDBFfHAmmSSaf6o7pKsia7ujOW0zg12im6K2w/viewform

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 31.01.2023 r.

Szczegółowe informacje na stronie: https://odlaczsie-polaczsie.pl/, Facebooku: https://www.facebook.com/odlaczsiepolaczsie oraz ulotce [pobierz].

Ważna informacja dla placówek, które brały udział w I edycji:

Jeśli Państwa placówka była beneficjentem I edycji programu Re@lnie Odpowiedzialni, to nie musicie Państwo ponownie wypełniać formularza zgłoszeniowego. Zgodnie z mailem wysłanym do uczestników programu jeśli nie zrezygnowaliście Państwo z uczestnictwa, to automatycznie przechodzicie do II edycji programu Re@lnie Odpowiedzialni.

Kontakt: Małgorzata Kozicka
Koordynator Programu Re@lnie Odpowiedzialni
Tel. 693-767-304

Źródło: Ogólnopolska Kampania Społeczna Odłącz się Połącz się

Aktualności

Wizyta nauczycielek bibliotekarek ze Stargardu

W minioną sobotę Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim gościła nauczycielki bibliotekarki ze Stargardu. Grupie przewodniczyła Irena Zalewska – doradca metodyczny ds. bibliotek

Więcej informacji