Horrory przeczytane i nagrodzone

Horrory przeczytane i nagrodzone

Aż 72  krwawe  opowieści nadesłano na trzeci konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka  Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim z okazji Tygodnia Bibliotek 2022.

W konkursie wzięło udział 58 dziewczyn (w różnym wieku) i 14 chłopaków.  Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy  autorzy musieli napisać ciąg dalszy przygód Martyny, młodej bibliotekarki uwięzionej w starej windzie w magazynie książek.

W  nadesłanych historiach nasza bohaterka wędrowała w czasie, uciekała przed seryjnymi mordercami, walczyła ze smokiem, nieczystymi stworami i demonami przeszłości, przedzierała się przez pajęczyny, przyjaźniła się z elfami, latała na miotle z czarownicami, zmagała się z chorobą psychiczną, a przede wszystkim na różne sposoby ratowała świat. Niestety, kilka razy walkę przypłaciła życiem, a ze trzy razy…utratą nóg i rąk. 

Oczywiście, ocena jury nie była zależna od tego czy bohaterka  ocalała. Liczyły się: pomysł, nastrój, poczucie humoru i język! A ponieważ  opowieści były naprawdę wciągające, jury w składzie: Magda Płatonow, Magda Janas i Hanna Ciepiela, przyznało aż 15 wyróżnień i 10 nagród.

Straszne wyróżnienia otrzymują:

 1. Julia Kamińska   
 2. Louisa Veneberg 
 3. Antek Mannek
 4. Adrian  Góral
 5. Amelia Matusik
 6. Aleksandra   Najdek 
 7. Adam Wawrzyniak
 8. Julia Majewska
 9. Wiktoria Kaczanowska
 10.  Maciej Proksa
 11.  Adrian Antończyk
 12.  Martyna Grzybowska
 13.  Laura Samoszuk
 14.  Martyna Łochińska 
 15.  Maria Sobczak

 

Mroczne nagrody dostają:

 1. Julita Tarnawska 
 2. Martyna  Girul
 3. Hanna Kowalewska
 4. Laura Pasich
 5. Nikola Świerszcz
 6. Hanna Grunos 
 7. Magdalena Tarnowska
 8. Małgorzata Jukubowska
 9. Joanna Sekuła
 10.  Aleks Malik     

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, a z laureatami skontaktujmy się w najbliższych dniach.

Hanna Ciepiela 

Aktualności

Konferencja metodyczna dla nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza nauczycieli bibliotekarzy z woj. lubuskiego do udziału w bezpłatnej konferencji metodycznej „Dotknij książki – poczuj siłę

Więcej informacji