Finał konkursu plastycznego

Finał konkursu plastycznego

– Narysowałem bardzo śmieszną legendę o smoku, który zamienił się w koguta i chciał oszukać starą kobietę, ale ona była sprytna i wyrzuciła go przez okno mówił 10-letni Eryk Oszmałek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie podczas finału V Miejskiego Konkursu Plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.

Finał konkursu odbył się 30 września 2020 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa, prace konkursowe powstawały w czasie zdalnego nauczania. Dzieci musiały same przeczytać gorzowskie legendy, a potem je zilustrować – mówiła podczas wernisażu. – I udało się, zrobiły to pięknie!

Na konkurs, który odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Gorzowa, nadesłano ponad 50 prac. Jury nagrodziło sześciu autorów ze Szkoły Podstawowej nr 10: Eryka Oszmałka, Milana Drzewieckiego, Alicję Ptaszkiewicz, Fabiana Bursztynowicza, Mikołaja Kukułę i Julię Czerniewską. Wyróżnienia przyznano czterem uczniom gorzowskiej SP nr 13: Julii Baniewskiej, Idze Sobierajskiej, Karolowi Filipowskiemu i Lenie Sadkowskiej oraz pięciu uczniom „dziesiątki”: Kajetanowi i Kamilowi Wziętkowiakom, Martynie Bruc, Jakubowi ChłopeckiemuEmilii Jakubaszko.

Dzieci wykonały swoje prace różnymi technikami plastycznymi, a najchętniej ilustrowały legendy o gorzowskich smokach, Studni Czarownic i księżniczce Konstancji.

Współorganizatorem konkursu był Wojewódzki Ośrodek Metodyczny. Wystawę w galerii „Na Mansardzie” (przy ul. Łokietka 20 a) można oglądać do 23 października 2020 roku.

Szczegółowe informacje i zapisy na zwiedzanie: tel. 95 721 61 38 lub 509 517 122.

Hanna Ciepiela

fot. Monika Markowska

Aktualności

Radosna wystawa

Ponad 50 prac z 8 placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”. Podczas wernisażu, który odbył się 18 maja 2024 roku w gorzowskiej

O naszej bibliotece w „Bibliotekarzu Lubuskim”

O tym, co dobrego dzieje się w naszej Bibliotece Pedagogicznej przeczytać można w najnowszym 57 numerze „Bibliotekarza Lubuskiego”, czasopisma wydawanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Wojewódzką

Więcej informacji